Stosowanie leku Agrex po zawale serca

mam pytanie od 26 grudnia biore agrex jestem po zawale poniewarz wizyte u kardiologa mam dopiero w lutym nie wiem jak ma sie odbyc odstawienie leku i czy musze brac zastepczy lek juz raz nie moglam miec zabiegu na usuniecie woreczka bo lek musi byc brany pelen rok takie bylo oswiadczenie nfz prosze o pomoc

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, lek ten powinien być stosowany przez rok po zawale. Jeśli zabieg nie jest pilny proszę ustalić termin na okres, gdy przestanie Pani brać agregex, gdyż jego stosowanie w okresie operacyjnym zwiększa ryzyko krwawienia. Odstawienie leku proszę skonsultować z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.