Stosowanie leku Anafranil na nerwicę lękową

Witam. Cztery lata temu przechodziłam nerwice lekową i przyjmowałam lek o nazwie Anafranil. Od pewnego czasu mam napady paniki obawiające się mocnym biciem serca zawrotami głowy itp. Siedząc spokojnie w domu wystarczy ze ktoś głośniej zamknie drzw lub się odezwie zaczynam się bać i denerwować. Czy powinnam znowu zwrócić się o pomoc do lekarza czy możliwe jest ze mam nawrot choroby? Proszę o pomoc co mam robić bo nie chce odczuwać takich napadów .

Witam.

Tak, bezwzględnie powinna Pani skonsultować się z lekarzem.

Należy ustalić przyczynę obecnych dolegliwości (trzeba wziąć pod uwagę ew. współistniejące choroby, a także jako możliwą przyczynę, ew. inne schorzenia somatyczne).
Jest to niezbędne do postawienia właściwej diagnozy i włączenia odpowiedniego leczenia (farmakologicznego, psychoterapii).

Rozpoznane nerwica jest rozpoznaniem lekarskim i jako takie ma prawo postawić je tylko lekarz.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.
Samemu nie należy wybierac metody leczenia.