Stosowanie leku Asentra na zaburzenia depresyjno-lękowe

Dzień Dobry. 21.12.16 po raz pierwszy odwiedziłam psychiatrę. Nastąpiło to jednak dwa miesiące po tym, jak czułam się źle (zaburzenia depresyjno-lękowe). W ciągu tych dwóch miesięcy (oczekiwanie na wizytę NFZ) mój stan poprawił się, jednak wiem, że może wrócić, bo już tak miewałam. Lekarz przypisał mi lek Asentra, jednak zastanawiam się, czy w sytuacji kiedy czuję się dobrze, mam siłę żeby żyć, jest sens go brać? Boję się, że skutki uboczne mogą pogorszyć mój, całkiem dobry, stan. Pozdrawiam.

Polecam podjąć psychoterapię zamiast brać leki. Dzięki temu dotrze pani do źródła problemu i się go pozbędzie. Leki natomiast oddziałują na objawy i nie pomagają w przepracowaniu problemu. Pozdrawiam

Witam. Jeśli ma Pani wątpliwości, może lepiej byłoby wybrać się do psychologa/psychoterapeuty? Wydaje mi się, że to byłoby bardziej skuteczne w Pani przypadku. Pozdrawiam!