Stosowanie leku Avelox na zapalenie pochwy

Dobry wieczór, ginekolog przepisał mi lek o nazwie Avelox. Mam niewielkie zapalenie pochwy (nie mam żadnych objawów swędzenia, pieczenia itp, tylko niewielki dyskomfort). Niechętnie przyjmuję antybiotyk a po przeczytaniu w internecie, że jest to lek na zapalenie płuc i częstym skutkiem ubocznym jest grzybica pochwy mam jeszcze więcej wątpliwości. Nigdzie nie znalazłam informacji, że może być to lek podawany na choroby pochwy. Bardzo proszę o informację, czy moje wątpliwości są uzasadnione.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem, być może w aptece został wydany inny lek.