Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 8 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Proszę dbać o odpowiednie natłuszczenie i nawilżenie skóry stosując np. Cetaphil MD 2-3x dziennie na skórę twarzy oraz do mycia skóry emulsję Cetaphil lub Physiogel oraz przegotowaną, ostudzoną wodę.

0

Proszę zastosować Atoperal krem i Cetaphil emulsję miceelarną. Pozdrawiam Iwona Stajkowska

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
0
Dr Ewa Szmaj Kosmetolog, Katowice
49 poziom zaufania

Witam serdecznie, terapia retinoidami często sprowadza problem suchości skóry. W tym przypadku podstawą jest, aby nie stosować jakiegokolwiek kremu nawilżającego, gdyż może on zablokować pory skóry. Polecam produkty dermokosmetyczne (apteczne), serie dla cer trądzikowych, które zawierają kremy typu "krem łagodzący" lub "kojący krem nawilżający" o odpowiednim składzie dla cery z niedoborami nawilżenia po kuracjach dermatologicznych.

Pozdrawiam! ES

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy