Calperos a jego stosowanie

Witam serdecznie, mam pytanie. Ostatnio często słyszy się między innymi w reklamach, ale nie tylko, o leku Calperos. Chciałabym zapytać co to jest i na co pomaga Calperos? Ciekawią mnie tego typu rzeczy. Próbowałam szukać informacji w internecie, ale dowiedziałam się tylko, że Calperos związany jest z wapniem i przyjmowany jest w przypadku niedoboru wapnia. Ale skąd wiedzieć kiedy jest taki niedobór i kiedy powinno się przyjmować lek Calperos? Czy to jest preparat, który pomaga przy jakichś konkretnych dolegliwościach na przykład bólowych, reumatycznych czy zapalnych? A może Calperos to raczej lek, ktory przyjmuje się profilaktycznie? I jeśli tak to jakie są wskazania do jego stosowania? Chciałabym również dopytać o efekty uboczne jakie może powodować Calperos. Mianowicie chodzi mi o to, czy w organizmie mogą wystąpić objawy wskazujące na to, że lek Calperos trzeba natychmiast odstawić. bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Jest to preparat zawierający węglan wapnia. Stosowany jest w niedoborach wapnia, stanach zwiększonego zapotrzebowania na wapń (okres intensywnego wzrostu, ciąża, laktacja, rekonwalescencja po złamaniach kości).

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Lek Calperos zawiera w swoim składzie węglan wapnia. Lek stosowany jest w stanach niedoboru wapnia w organizmie: w przypadku zmniejszonej zawartości wapnia w diecie, w przypadku zaburzeń wchłaniania z przewodu pokarmowego, w stanach zwiększonego zapotrzebowania na wapń (okres intensywnego wzrostu u dzieci i młodzieży, w okresie rekonwalescencji po złamaniach kości lub po okresie długotrwałego unieruchomienia), w profilaktyce i leczeniu osteoporozy, wspomagająco w leczeniu chorób alergicznych i stanów zapalnych, przeziębienia, w zatruciach solami metali ciężkich. W przypadku wątpliwości dotyczących stosowania leku zalecam konsultację u lekarza.