Stosowanie leku Citronil w ciąży

Witam , Jestem w 4 tygodniu ciąży. Przez ostatnie 3 miesiace leczylam sie na depresje i stany lekowe. Przyjmuje lek Citronil. Czy mogę go stosowac będąc w ciąży? Moja psychiatra kazala go natychmiast odstawić, natomiast pytalam 2 ginekologów i powiedzieli że mogę go przyjmować do 6 miesiąca ciąży. Co mam robić w takim razie ? Proszę o odpowiedź.

Dzień dobry,

Posłuchać lekarza psychiatry, który po 1) zna Pani historię leczenia; a po 2) ma na pewno większą wiedzę i doswiadczenie m.in. w stosowaniu farmakoterapii w zaburzeniach psychicznych niż lekarz ginekolog.
W ulotce również ma Pani napisane, żeby nie zażywać w czasie ciąży.

Witam Panią Serdecznie,

Trudne pytanie.
Ja bym zrezygnowała z leku.
A lek zastąpiłabym podjęciem terapii indywidualnej- ale to Pani powinna podjąć decyzję.

Życzę Pani Wszystkiego, co piękne,
Irena Mielnik-Madej