Stosowanie leku Cyclodynon przy prawidłowym wyniku prolaktyny

Czy lek Cyclodynon można stosować przy prawidłowym wyniku prolaktyny? Chciałabym jedynie uregulować testosteron, który jest minimalnie przekroczony, czy ten lek jest odpowiedni? Słyszałam, że jest to alternatywa dla metody hormonalnej

Szanowna Pani,

Cyclodynon jest lekiem dostępnym bez recepty, który nieznacznie obniża stężenie PRL. Jeśli ma Pani prawidłowe stężenie PRL, a zbyt wysoki testosteron, sugerowałbym wizytę u endokrynologa, który zaleci właściwe leczenie. Warto przd wizytą wykonać usg ginekologiczne w kierunku zespołu PCOS, który jest częstą przyczyną hiperandrogenemii.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz