Stosowanie leku Depridat a szczepienie przeciw rotawirusom u 2-miesięcznego dziecka

Witam. Pediatra przepisał naszemu 2 miesięcznemu synkowi DEBRIDAT 3 x po 2,5 ml na dzień z powodów problemów żołądkowo-jelitowych. Kuracja ma trwać od 5 do 10 dni. Zaczęła się we wtorek 21.07. Około 28 lub 30 chcemy zaszczepić naszego synka przeciw rota-wirusom (Rotarix). Czy stosowanie leku DEBRIDAT może niekożystnie wpłynąć na skuteczność szczepionki doustnej? Kiedy najlepiej będzie można szczepić synka?

Aleksander Ropielewski

Nie ma przeciwwskazań do stosowania debridatu i szczepienia. Prosze zaszczepić dziecko w ustalonym terminie.