Stosowanie leku Devikap w ciąży

Dzień dobry, jestem w 18 tygodniu ciązy. Juz przed ciążą oraz w trakcie przyjmuję lek Devikap w dawce ok 5000j.m. dziennie. Przed ciążą występował u mnie niedobór , został uzupełniony ( również przed ciążą) i brałam tą dawkę, aby podtrzymać osiągnięty poziom witaminy 87 nmol/l przy normie 50-150 nmol/l . Dzisiaj dowiedziałam się, że lek Devikap ma w swoim składzie alkohol benzylowy. Czy moglo to spowodowac nieprawidlowosci u rozwijajacego sie dziecka?

Lek. Katarzyna Szymczak

Lek nie powinien mieć wpływu na rozwój płodu. Czy dalej go Pani przyjmuje? Po osiągnięciu normy wit D można by było odstawić ten lek na okres ciąży i przyjmowac suplementy dla ciężarnych.
Pozdrawiam