Stosowanie leku Duomox podczas zażywania antykoncepcji hormonalnej

wraz z rozpoczęciem pierwszego dnia miesiączki zaczęlam po raz pierwszy w życiu brać tabletki antykoncepcyjne Naraya. 5dni pozniej będę codziennie brać jedną tabletkę leku duomox przez 5dni ponieważ lekarz mi przepisał aby zwalczyć bakterię w jamie ustnej. CZY W MOIM PRZYPADKU PODCZAS STOSOWANIA DUOMOXu I LEKU NARAYA JEST RYZYKO ZAJSCIA W CIĄŻĘ ?? ? I CZY POWINNAM SIE DODATKOWO ZABEZPIECZAC ...jesli tak to jak dlugo... PILNE

Lek. Jacek Kotas Ginekolog, Radom

Przy stosowaniu Duomoxu może wystąpić zmniejszenie skuteczności leku antykoncepcyjnego . Wskazane jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia w okresie brania leku.