Stosowanie leku Duphaston i ustalenie dni cyklu

Witam! Mam pytanie odnośnie leku Duphaston.Otóż byłam u ginekologa ,który zalecił mi przyjmowanie tego leku miedzy 16 a 25 dniem cyklu i moje pytanie jest takie jak się to liczy? Mam zacząć brać od dnia kiedy dostanę miesiączkę? I przez ile dni? Ponieważ zle powychodziły mi wyniki to po prostu nie pamiętam co mówiła mi pani doktor...ardzo proszę o szybką odpowiedz i z góry dziękuję.Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

1 dzien cyklu to pierwszy dzien krwawienia, od tego nalezy odliczyć i 16 dnia przyjąć pierwszą tabletke i tak do 25 dnia