Stosowanie leku Epiduo a retinoidy

Lek epiduo stosuje od ponad trzech miesięcy. Czy po tym czasie skóra przyzwyczaja się do retinoidów zawartych w żelu i nie jest tak wrażliwa na słońce jak na początku? Pytam w związku z wakacyjnym wyjazdem nad morze.

Epiduo zawiera adapalen, który ma działanie podobne do retinoidów. Niestety podczas stosowania tego leku należy unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV. Wrażliwość się tutaj nie zmienia w czasie. Proszę pamiętać o stosowaniu filtrów co najmniej SPF 30+ a najlepiej nie przesiadywaniu w bezpośredniej ekspozycji na słońce. Zawsze w cieniu i kapelusz z rondem. :-)