Stosowanie leku Euthyrox a spożywanie sosu sojowego

Czy podczas stosowania leku euthyrox 25 można jeść od czasu do czasu sos sojowy? Na ulotce piszą żeby unikać, ale nigdzie nie jest napisane żeby całkowicie wykluczyć. Chodzi o potrawy takie jak sushi, gdzie używa się go w niewielkich ilościach.

W niewielkich ilościach raz na jakiś czas sos sojowy może się pojawić natomiast nie należy na co dzień stosowac ziaren soi, mleka sojowego itp. Sushi z sosem sojowym raz w miesiącu na pewno nie zaszkodzi.

Witam, soja zawiera substancje goitrogenne, które zaburzają wchłanianie jodu przez organizm, stąd te produkty nie są polecane, jednak w niewielkich ilościach nie powinna zaszkodzić.