Stosowanie leku Euthyrox przy nadczynności tarczycy

Dzień dobry, jestem w 35 tyg. ciąży. Po 2 miesięcznym stosowaniu Eutyroxu 100 z zalecenia lekarz ginekologa, TSH wyniosło , 0,0527, FT3 - 2,72 a FT4 - 1,11. Podczas wizyty u lekarza endokrynologa zmniejszono mi dawkę na 0,75 Eutyroxu. Nie wiem, co o tym myśleć, bo skoro mam nadczyność tarczycy to czy powinnam jeszcze stosować ten eutyrox, skoro nawet na ulotce leku jest wyraźnie napisane "nie stosować przy nadczynności tarczycy" Będę wdzięczna za odpowiedź.

Witam. Schorzenia tarczycy mają tendencję do naprzemiennego przechodzenia w jej nadczynność i niedoczynność, która może być szczególnie groźna dla kobiet w ciąży. Wyniki badań wskazują że obecnie znajduje się Pani w stadium niedoczynności - optymalnie kontrolowanej przez leki w związku z czym proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego i w żadnym przypadku nie odstępować od przyjmowania euthyroxu.