Stosowanie leku Glucophage

witam, mam pytanie odnośnie leku Glucophage 500. Został mi przepisany ze względu na insulinooporność. Biorę go po kolacji 1 raz dziennie. Po tygodniu od ropoczęcia przyjmowania, jeśli nie ma żadnych skutków ubocznych mialam zwiększyć do glucophage 1000 (dostalam od razu na niego recepte). Moje pytanie brzmi: czy mogę po prostu zamiast 1 tabletki glucophage 1000 wziąć 2 tabletki glucophage 500? żeby zużyć opakowanie tego glucophage 500, czy muszę wykupić od razu ten 1000?
Czy glucophage mogę bezpiecznie stosować przez dłuższy czas? czy powinnam na coś szczególnie uważać, stosując ten lek? Czy mogę go łączyć z alkoholem, czy bezwzględnie lepiej nie?
Czy stosując glucophage powinnam zmodyfikować codzienną dietę, czy lepiej nic nie zmieniac, żeby nie zaburzyć skuteczności leku?
Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi

Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.