Stosowanie leku Glupohage przy cukrzycy typu 2

witam mam cukrzyce 2 stopnia biore tabletki 1 raz dziennie glupohage xr 750 chcialam sie dowiedziec czy one obnizaja cukier bo niemam diety a cukry mam dobre

Metformina czyli m.in. preparat Glucophage jest lekiem pierwszego rzutu w terapii cukrzycy t.2. Mechanizm działania leku jest. b. złożony i wielokierunkowy prowadzący ostatecznie na pośredniej drodze do obniżenia wartości glukozy we krwi. Nie wiem co ma Pani na myśli pisząc, że "nie ma Pani diety" - w tym zakresie wskazana chyba konsultacja diabetologa aby zalecenia dietetyczne z Panią omówił.