Stosowanie leku Klarmin a zamiana na Dalacin C

Witam Przepisano mi lek Klarmin i właśnie on jest na wykończeniu. Niestety jest na receptę, a do lekarza nie mam kiedy zajść. Czy zamiast tego mogę brać Dalacin C? Czy są to leki o różnym działaniu?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, są to antybiotyki z dwóch różnych grup, posiadają one podobne wskazania do stosowania, jednak leków nie powinno się stosować zamiennie i zalecany jest kontakt z lekarzem, zwłaszcza, że po zużyciu całego opakowania Klarminu należy ocenić, czy istnieje dalsza konieczność leczenia antybiotykiem.