Stosowanie leku Loxon a owłosienie na twarzy

Witam. Na wypadające włosy dermatolog przepisał mi Loxon 5%, tylko że nawet nie spojrzał na moją głowę, nie mówiąc o badaniach. Dużo czytałam o Loxonie i boje się o to, że pojawi się owłosienie na twarzy (dodatkowo mam PCOS i hirsutyzm). Rozumiem, że lekarz mógł pomyśleć o łysieniu androgenowym, ale hormony mam ok, jedynie trochę mało progesteronu. Czy zaczynać stosować Loxon? Czy owłosienie twarzy w moim przypadku się nasili? Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
W mailu jest mało informacji nt. przebiegu choroby: jak długo trwa? czy już widoczne jest przerzedzenie włosów, jeśli tak, to w jakim miejscu? ile ma Pani lat? Czy wystepuje łysienie w rodzinie i czy stosuje Pani leki na PCOS? To ważne informacje, dla podjęcia terapii. Dlatego na pierwsze pytanie nie mogę rzetelnie odpowiedzieć. Jesli chodzi o pytanie dotyczące owłosienia na twarzy w trakcie terapii Loxonem, to faktycznie takie reakcje obserwuję. Przeważnie włoski lub meszek pojawiają się na skroniach i w okolicy przedusznej. Najczęściej dotyczy to pacjentek, które szybko i intensywnie reagują na lek (czyli występuje odrost także na głowie). Może pojawić sie także przejściowe swędzenie skóry głowy. Pozdriawiam Pania.