Stosowanie leku Mercilon na przesuwanie miesiączki

witam! chcąc uniknąc okresu podczas wakacji doktor przepisala mi lek mercilon(nie bralam wczesn.lekow antyk.ale mam spirale).zaczelam go brac 5 dnia okresu i po 8 dniach pojawilo sie plamienie a teraz (po 11)zamienilo sie to chocby w "male krwawienie".jade na urlop 19.07.wiem ze to normalne ze na poczatku sie plami ale boje ze bede tak plamic do urlpu i w trakcie.co sie stanie kiedy zakoncze branie na 11 tabletce?czy dostane po odstawieniu okres?czy najpierw okres z odstawienia a potem własciwy?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza przepisującego powyższy preparat. Ciężko jest przewidzieć reakcje organizmu na tabletki. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Piotr Pilarski

Witam,

na początku brania tabletek antykoncepcyjnych mogą się pojawić opisane przez Panią objawy. Ciężko przewidzieć co się stanie w sytuacji nagłego odstawienia leku. Najprawdopodobniej pojawi się krwawienie z odstawienia, jednak nie można oszacować po jakim czasie.

Pozdrawiam.