Stosowanie leku Metformax 500 w 9. tygodniu ciąży

witam jestem w 9 tygodniu ciąży mam stan przed cukrzycowy i pani z poradni diabetologicznej zapisala mi w grudniu jak bylam na wizycie tabletki METFORMAX 500 i miałam go zażywac tylko wieczorem i to w takim przypadku jak bedzie wysoki poziom cukru. czy teraz gdy jestem w ciązy tez moge zażywać tan lek

Lek. Tomasz Budlewski

Nie nie może Pani go stosować. Proszę jak najszybciej udać się do lekarza diabetologa, lub lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.