Stosowanie leku Mozarin na problemy ze snem

Witam,od 2 lat biorę Mozarin 20,na lek i problemy ze snem,do niedawna czułam sie bardzo dobrze ustapily mdłości,kołatanie serca,kłopoty ze snem,zmęczenie,senność,od paru dni czuje zmęczenie mimo ze śpię,jestem w ciągu dnia senna,choruje na niedoczynnosc ale tarczyca jest w normie aktualnie...prosze o radę co powoduje zmęczenie i senność? Bolą mnie tez nogi w nocy,odczuwam cos jakby rls,bardzo prosze o odpowiedź,pozdrawiam

Witam
Aby postawić diagnozę RLS należy zrobić morfologię krwi i badanie poziomu żelaza.
Zazwyczaj stosuje się leki regulujące poziom dopaminy.
Z uwagi na fakt, że RLS może prowadzić do zaburzeń snu, osłabienia koncentracji uwagi,
zaburzeń pożycia seksualnego a nawet depresji wskazane jest podjęcie terapii psychologicznej.
Pozdrawiam serdecznie

Mgr Hanna Markiewicz

Dzień dobry, to o czym Pani pisze może mieć związek z wieloma rzeczami. To, co pierwsze przychodzi mi na myśl wziąwszy pod uwagę brany przez Panią lek, to reakcje organizmu na zaburzenia lękowe, być może także obniżony nastrój (Mozarin to także lek przeciwdepresyjny). Problemy ze snem, zmęczenie, niepokój mogą wiązać się również z nadmiernym obciążeniem, natłokiem obowiązków, wzmożonym stresem. Być może w ostatnim czasie zdarzyło się też coś, co powoduje w Pani życiu dodatkowe napięcie... Ze swojej strony - jako psycholog - sugeruję konsultację w tym zakresie. Być może psychoterapia, w połączeniu z przyjmowanym lekiem, mogłaby wspomóc/ przyspieszyć Pani proces zdrowienia. Jeśli zdecydowałaby się Pani na takie rozwiązanie, serdecznie zapraszam do kontaktu. W razie dodatkowych pytań - również służę pomocą. Pozdrawiam ciepło, Anna Mieszkowska