Stosowanie leku Mycosyt

witam dostałam lek Mycosyst 200 mg dla partnera i niestety nie wiem jak ma go stosować.ja byłam leczona globułkami Macmiror i zakończyłam juz leczenie natomiast partner dopiero teraz może wziąć lek. W ulotce pisze że wystarczy jednorazowa dawka 150 mg.Proszę o pomoc

Szanowna Pani,

Mężczyzna, jeżeli leczy się zapobiegawczo i nie ma objawów, powinien stosować krem Clotrimazolum (w aptece bez recepty). Warto zaznaczyć że ten krem może uszkadzać prezerwatywy. Pojedynczą dawkę podaje się przy stwierdzonej infekcji żołędzi.

Jeżeli jednak partner ma stwierdzoną inną infekcję grzybiczą to leczenie zależy od typu i miejsca infekcji o co należy zapytać lekarza.

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik