Stosowanie leku na bakteryjne zapalenie pochwy a starania o ciążę

Witam. Staram się z mężem o dziecko.Robiąc cytologie okazało się,że mam zapalenie bakteryjne pochwy.Lekarz mi przepisał Mucovagin. Dostałam 1go listopada miesiączkę wcześniej niż powinnam,bo mój cykl trwa 28 dni,więc powinnam dostać 9go listopada miesiączke. Zakupiłam testy owulacyjne paskowe,ktore chciałambym wykonać w tym miesiącu i współżyć z mężem.Lek dopochwowy musze brać10 dni więc możliwe,że w ostatni dzień zazywania leku lub dzien po bd miec owulacje,czy moge wtedy starac sie o dziecko?

Witam,
w czasie trwania zapalenia bakteryjnego pochwy odradzałabym stosunki płciowe (ryzyko przeniesienia stanu zapalnego na partnera)
Powinni Państwo poczekać do zakończenia terapii oraz powrotu flory bakteryjnej pochwy do prawidłowego stanu i wówczas starać się o dziecko.

Pozdrawiam