Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie leku na zatoki przy antybiotyku

Witam mam grypę otrzymałem antybiotyk Duomox czy mogę dołączyć do niego lek na zatoki jeśli tak to jaki,ponieważ moja głowa i nos są rozrywane. Wspominałem o tym lekarzowi ale nic nie otrzymałem oprócz sprayu do płukania nosa.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Dlaczego ludzie rezygnują ze szczepień?

Coraz częściej zdarza się, że ludzie rezygnują ze szczepień. Skąd taka tendencja? Czy to właściwe? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam!
Może Pan przez krótki czas (maksymalnie 5 do 7 dni) zastosować spray do nosa spośród preparatów dostępnych bez recepty. W wyborze pomoże Panu farmaceuta po opisaniu objawów - czy jest to uczucie zatkania, czy raczej cieknący lub gęsty katar. Skuteczne w odtykaniu nosa i niedrogie są preparaty ksylometazoliny. Stosuje się je 2 razy na dobę po jednym "psiknięciu" do każdej dziurki nosa. Po zastosowaniu leku warto wciągnąć kilka razy powietrze nosem i odczekać kilka minut z oczyszczaniem nosa. Nie należy stosować leku dłużej niż tydzień, gdyż prowadzi to do "uzależnienia" błony śluzowej od leku. Przed zastosowaniem leku warto przeczyścić nos wodą morską w sprayu.

Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety