Stosowanie leku Nebilet przy atakach lęku i paniki

Witam. Dostałam lek od kardiologa Nebilet na arytmię plus niedomykalność zastawki dwudzielnej i trójdzielnej, cechy MVPc. IM( )syn.barlowa. Boję się brać ten lek bo generalnie mam ciśnienie w normie 100-120/70 i puls 50-60 max. Tylko jak dostaję ataków paniki, lęku to ciśnienie wzrasta do 140-150 i puls też. Czytałam ze ten lek podaje się przy nadciśnieniu i że ma wiele skutków ubocznych. Oprócz tego biorę Xanax 1 mg o przedłużonym działaniu i xanax o,5 mg normalny doraźnie.

Proponuję omówić swoje obawy dotyczące przyjmowania leków z lekarzem.
A na lęk i ataki paniczne proponuję podjąć psychoterapię - takich napadów można się pozbyć bez przyjmowania leków i na stałe. Trzeba tylko zdecydować się na współpracę z psychologiem i mieć motywację do zmiany. Pozdrawiam.