Stosowanie leku Pradaxa a wynik badania INR

Mam 45 lat, stwierdzono u mnie zakrzepicę żył głębokich w podudziu lewym. Od 1,5 tyg. biorę lek Pradaxa 150mg dwa razy dziennie. Ostatnio zrobiłam sobie badanie INR i wynik wyszedł 1,05. Czy przystosowaniu leku Pradaxa wynik INR nie powinien być wyższy, czy może nie ma to znaczenia przy stosowaniu tego leku i dlaczego? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. Agnieszka z Krakowa

Witam.

Przy stosowaniu nowych doustnych antykoagulantów, takich jak Pradaxa, oznaczanie INR nie ma zastosowania.
Po prostu te leki mają inny mechanizm działania.
Po drugie wykazują one stabilne działanie i nie ma potrzeby kontrolować ich skuteczności, za pomocą badania krwi, w celu dobrania właściwej dawki.