Pregabalina Zentiva a skutki uboczne

Witam. Chciałem się spytać o jeden lek który przepisał mi lekarz. Chodzi mi o lek Pregabalina Zentiva ponieważ na ulotce pisze dużo działań niepożądanych a zwłaszcza że lek Pregabalina Zentiva może uzależnić alb może spowodować pociągi do alkoholu i chciałem się spytać czy to prawda?I czy na prawdę Pregabalina Zentiva jest dobrym lekiem? Nie znaczy to, że nie ufam mojemu lekarzowi, natomiast nie chciałbym mieć zwiększonych pociągów do alkoholu... Martwię się zawsze o tego typu efekty uboczne i nie wiem czy chcę w takiej sytuacji stosować lek Pregabalina Zentiva. Może istnieje jakiś zamiennik tego preparatu, który nie powodowałby takich efektów ubocznych? A może Pregabalina Zentiva wcale nie jest taki zły jeśli chodzi o te efekty uboczne i ulotka po prostu przedstawia wszystkie możliwe warianty, które tak naprawdę się nie zdarzą? Proszę o odpowiedz Z góry dziękuje za odpowiedz :)

no tak, ale nie wiem na co psychiatra Pani ten lek przepisał ma Pani padaczkę ?
Jeżeli na ulotce są takie skutki wypisane tzn. że już kiedyś u kogoś wystąpiły.
To za mało informacji aby uczciwie odpowiedzieć. Pozdrawiam

Leki mają często swoje dodatkowe działania i to wykorzystuje się w leczeniu. Pregabalina ma dosyć silne działanie przeciwlękowe, i często stosowana jest w terapii lęku, depresji itd czasem jako jedyny lek, czasem jako stabilizator nastroju. Jest często stosowana przez psychiatrów, psychoterapeuci nie są lekarzami, nie leczą i nie muszą o tym wiedzieć. Psychoterapia jest ważną ale wspomagającą metodą leczenia.

Zaburzenia z kręgu depresji mają swoje podłoże w nieprawidłowym poziomie niektórych neuroprzekaźników w mózgu, co ma swoje przełożenie na napęd, nastrój, inne objawy emocjonalne a często somatyczne. W leczeniu podstawową zasadą jest przywrócenie prawidłowych stosunków pomiędzy nuroprzekaźnikami i takie działanie mają stosowane leki .
Każdy lek ma skutki uboczne i są one wypisane na ulotce, nie po to by straszyć, ale by w przypadku gdy wystąpią pacjent wiedział, że może to być efekt leczenia. Pregabalina jest nowoczesnym i bezpiecznym lekiem.