Stosowanie leku przeciwdepresyjnego Elicea a antybiotyk na zapalenie górnych dróg oddechowych

Witam. Od kilku miesięcy przyjmuję lek przeciwdepresyjny Elicea. Teraz mam przepisany antybiotyk Azytromycynę na 6 dni (na zapalenie górnych dróg oddechowych, brak poprawy po augumentinie). Czy muszę przerwać stosowanie Eliceli na czas brania Azytromycyny? Czytałam ulotki, choć te substancje nie są w niej wymienione, to wymienione są podobne? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam.

Nie ma potrzeby odstawiania escitalopramu (Elicei) podczas leczenia azytromycyną.
Te leki nie wchodzą ze sobą w żadne istotne interakcje.

Pozdrawiam
wizytylekarskie.org