Ribomunyl a picie alkoholu

Witam, Czy podczas stosowania leku Ribomunyl, wzmacniajacego uklad immunologiczny mogę pić alkohol? Nigdzie nie ma podanych informacji na ten temat, w ulotce leku Ribomunyl nie ma nic na temat interakcji leku z alkoholem, ominięto całkiem ten temat. Dodam, że chodzi o saszetki. I jeśli okaże się, że mogę pić alkohol podczas przyjmowania leku Ribomunyl to czy istnieją jakieś obostrzenia w tej kwestii? Na przykład czy powinno minąć ileś godzin od przyjmowania leku by pić alkohol albo można wypić tylko bardzo małą ilość alkoholu? Nie jest to konieczne, ale zbliżają się urodziny mojej przyjaciółki, organizuje mały wypad do klubu i chciałabym wypić jej zdrowie. Zaznaczam, że nie piję alkoholu często, zdarza mi się to sporadyczne i to raczej w niewielkich ilościach. Będę wdzięczna za informacje w mojej sprawie, pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

W umiarkowanych ilościach można. Ważne aby odczekać przynajmniej godzinę od przyjęcia leku.