Stosowanie leku Risperon i ryzyko wystąpienia parkinsonizmu

Mam pewien problem od 2 tygodni biorę Risperon. Na pewnych forach zjechali grupę leków neuroleptyki do jakich on należy. Min. że robią z ludzi warzywo, że kogoś psychiatra powiedział że największemu wrogowi by nie polecił tego leku...I że jak coś się złego u mnie będzie działo to już będzie za późno. Dodatkowo w ulotce jest napisane że bardzo często może wystąpić parkinsonizm...O co chodzi z tym parkinsonizmem? jak wystąpi to będę z nim już na zawsze?

Objawy uboczne zależą od dawki leku,powinna być ona dostosowana do tolerancji własnej pacjenta, mogą wystąpić objawy wzmożonego napięcia mięśniowego,uczucie zmęczenia,spowolnienia,najczęściej są to objawy przejściowe, z czasem tolerancja na lek ulega poprawie, objawy te nie utrwalają się" na zawsze".Jednak tolerancja na leki jest indywidualna i dlatego ważne jest monitorowanie leczenia ,ocena skuteczności oraz natężenie działań ubocznych.

Każdy lek, który działa może wywołać objawy uboczne. Ale nie musi. Jeżeli są wskazania do leczenia przeciwpsychotycznego należy lek zalecony przez lekarza zażywać. Konsekwencje nieleczonej psychozy są bardzo poważne, mogą zaważyć na całym Pańskim życiu. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych po rispolepcie (a jest to często bardzo dobrze tolerowany lek) lekarz zamieni go na inny środek.