Stosowanie leku Scorbolamid dla dziecka

Witam. Chciałam zapytać dlaczego dziecko 6,5 lat nie może zażywać tabletek SCORBOLAMID.Dziś w aptece panie mi powiedziały że absolutnie nie podawać tego bo tam jest jakiś skład który może powodować u dziecka jakąś chorobę co dziecko zostaje rośliną. Proszę mi odpowiedzieć.Bo jakaś tam Pani dawała dziecku ten lek i podobno zostało rośliną :( troszkę się wystraszyłam.

Milena Lubowicz

Zawarty w tym leku salicylamid może powodować u dzieci zespół Reya z niewydolnością wątroby i absolutnie nie należy tego podawać dzieciom do 18 roku życia.
Pozdrawiam