Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie leku Tegretol a antykoncepcja

Zażywam lek Tegretol (jako stabilizator nastroju) w dawce 200mg rano i 400mg wieczorem. Zaczęłam również stosować pigułki antykoncepcyjne Vixpo. Mimo iż w ulotce jest napisane, że Tegretol obniża skuteczność tabletek anty moja ginekolog powiedziała, że wystarczy żebym nie przyjmowała ich o tej samej porze. Czy w takim razie antykoncepcja zostanie zachowana? Proszę o opinię.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
79 poziom zaufania

Proszę kierować się zaleceniami lekarza ginekologa. Ewentualnie może Pani stosować dodatkowo nie hormonalne metody antykoncepcji.

umów wizytę 0

Proszę kierowac się tym co jest napisane w ulotce. Jest to charakterystyka produktu leczniczego i to co tam jest napisane oparte jest na wynikach badań i obserwacji.
Karbamazepina jest silnym induktorem enzymów wątrobowych co oznacza, że przyspiesza metabolizm innych leków i zmniejsza ich skutecznośc, także tabletek antykoncepcyjnych.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety