Stosowanie leku Tegretol a padaczka alkoholowa

Tegretol. Witam czytalem tutaj dosc sporo o tym leku i alkocholu. u mnie lekarz zalecil to na ataki padaczki alkocholowej. mialem badania glowy i jest ok ogolnie padaczki nie mam tegretol zazywam dwa razy na dobe po 200 od 3 dni . moje pytanie konkretnie dotyczy jezeli sie dzis napije alkocholu a bralem tegretol o 10 rano co mi sie moze stac. zalezy mi na konkretnych odpowiedziach

Tegretol jest lekiem o bardzo skomplikowanych i często nieprzewidywalnych interakcjach z innymi związkami, w tym również z alkoholem.

Padaczka alkoholowa jest wynikiem uszkodzenia mózgu, a dokładnie komórek mózgowych, które pracują nieprawidłowo i generują napad padaczkowy. Poza zanikami tkanki mózgowej na ogół nie ma zmian w badaniu TK ani MRI.
Każdy uogólniony napad padaczkowy poprzez niedotlenienie mózgu, które występuje w trakcie napadu pogłębia uszkodzenie mózgu.
Sam alkohol ma bardzo destrukcyjny wpływ na tkankę mózgowa, powodując nieodwracalne uszkodzenia. Poza padaczką często występuje narastające z czasem otępienie i uszkodzenie obwodowego układu nerwowego pod postacią polineuropatii.