Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie leku Valdoxan na depresję

Witam.
zaczęłam tydzień temu brać lek przeciw depresji o nazwie valdoxan. Słyszałam że biorąc antydepresanty będę miała na początku jakieś skutki uboczne, że będę się źle czuła i w ogóle, jednak nie mam żadnych - ani psychicznych, ani fizycznych. Czy w związku z tym valdoxan może też na mnie nie podziałać pozytywnie? Może ten lek został w ogóle źle dobrany?
Drugie pytanie, to czy jest też absolutny zakaz picia alkoholu przy braniu valdoxanu? Czy mogę napić się jednego piwa lub lampkę wina od czasu do czasu? Jaka granica? Ile mogę, żeby nie przesadzić?
I o co w ogóle chodzi z tym, że antydepresantów nie można łączyć z alkoholem - dlaczego? Przecież po alkoholu poprawia się samopoczucie i po lekach też, czyli jak połączę to powinien być lepszy efekt, a nie gorszy. Nie rozumiem tego.
Czekam na odpowiedź
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Powrót pacjenta oddziału psychiatrycznego do domu

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

To że nie występują u Pani objawy niepożądane to dobrze. Działanie pozytywne leku zaobserwuje Pani za kilka dni-tygodni. Nie powinno się łączyć alkoholu z tymi lekiem.

0

same leki nie wylecza depresji...odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0

Przy braniu leków przeciwdepresyjnych nie zaleca się w ogóle picia alkoholu. Może to zmienić działanie leków i powodować skutki uboczne. Jeśli nie ma Pani w tej chwili żadnych dolegliwości, to wcale nie musi oznaczać, że leki nie działają. Średnio na efekt leków trzeba czekać mniej więcej około 4 tygodni (w zależności od organizmu, substancji itp.) Proszę być cierpliwym.


Znajdź mnie tutaj:

http://www.psycholog-pisze.pl

http://www.psycholog-pomaga.pl

https://twitter.com/psycholog_pisze

http://instagram.com/psycholog_pisze/

https://www.facebook.com/PsychologPiszeBlog

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy