Stosowanie leku Yasminelle przy torbielu na jajniku

Witam, Po dzisiejszym usg kontrolnym lekarz wykrył u mnie torbiel na lewym jajniku. Nie mam żadnych dolegliwości bólowych itp, czuje się świetnie. W przyszłym tygodniu mam mieć pobierana krew na jakieś badania markerów i nie wiem o co chodzi. Czy mam się czego obawiać, może być to groźne? Lekarz chce podać mi yasminelle przez 3miesiące by torbiel się wchlonela. Czy jest to konieczne, czy może zniknąć samoistnie? Po ostatniej antykoncepcji sporo przytylam i chce tego uniknac.

Torbiel z reguły znika po zastosowaniu leczenia hormonalnego, tego, które proponuje Pani lekarz.
Badania markerów wykonuje się w tym przypadku rutynowo, aby wykluczyć złośliwy proces nowotworowy