Stosowanie Letrox a poziom testosteronu

Witam. Od niedawna biorę Letrox ponieważ mam niedoczynność tarczycy, dodatkowo zbadałem poziom testosteronu który wyszedł mi poniżej normy. Czy niedoczynność ma wpływ na poziom testosteronu? Libido mam wysokie, częste wzwody ogólnie z seksem nie mam problemu. BMI = 30,02 , brzuszek spory i powiększone piersi. Od pasa w dół mocne owłosienie, wyżej ręce, klatka piersiowa, twarz - widoczny tylko biały meszek jedynie na brodzie nieliczne sztywne czarne włosy wymagające częstego golenia. Pozdrawiam

Witam Pana,

Wymaga Pan pogłębionej diagnostyki endokrynologicznej, wraz z szerszym profilem hormonalnym tj. TTE całk, TTE wolny, PRL, LH, FSH, ACTH, TSH, SHBG oraz DHEA-S. Dodatkowo lipidogram, morfologia i glukoza na czczo. Samo skupienie się na funkcjonowaniu tarczycy nie wystarczy. Opisane przez Pana objawy mogą świadczyć o hypogonadyźmie. Nie wiadomo tylko w jakim mechaniźmie doszło do obniżenia poziomu testosteronu- należy to wyjaśnić. Niedoczynność tarczycy sama w sobie nie powinna powodować istotnych klinicznie objawów hypogonadyzmu. Proszę ponownie zgłosić się do endokrynologa prowadzącego lub zasięgnąć drugiej opinii endokrynologicznej.

Pozdrawiam!