Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie Letrox a poziom testosteronu

Witam. Od niedawna biorę Letrox ponieważ mam niedoczynność tarczycy, dodatkowo zbadałem poziom testosteronu który wyszedł mi poniżej normy. Czy niedoczynność ma wpływ na poziom testosteronu? Libido mam wysokie, częste wzwody ogólnie z seksem nie mam problemu. BMI = 30,02 , brzuszek spory i powiększone piersi. Od pasa w dół mocne owłosienie, wyżej ręce, klatka piersiowa, twarz - widoczny tylko biały meszek jedynie na brodzie nieliczne sztywne czarne włosy wymagające częstego golenia. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Witam Pana,

Wymaga Pan pogłębionej diagnostyki endokrynologicznej, wraz z szerszym profilem hormonalnym tj. TTE całk, TTE wolny, PRL, LH, FSH, ACTH, TSH, SHBG oraz DHEA-S. Dodatkowo lipidogram, morfologia i glukoza na czczo. Samo skupienie się na funkcjonowaniu tarczycy nie wystarczy. Opisane przez Pana objawy mogą świadczyć o hypogonadyźmie. Nie wiadomo tylko w jakim mechaniźmie doszło do obniżenia poziomu testosteronu- należy to wyjaśnić. Niedoczynność tarczycy sama w sobie nie powinna powodować istotnych klinicznie objawów hypogonadyzmu. Proszę ponownie zgłosić się do endokrynologa prowadzącego lub zasięgnąć drugiej opinii endokrynologicznej.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety