Stosowanie Letrox a zaparcia

Witam serdecznie jestem po operacji tarczycy,przyjmuje letrox 100 jedna tabletka dziennie alfadior 8tabletek dziennie oraz wapno 3razy dziennie.Mam problem z zaparciami,co mozna na to poradzic.herbatki nie pomagają,tabletki na przyśpieszenie przemiany materii także okazują sie do niczego.Jedynie maślanka spełnia swoje zadanie,ale w ulotce alfadiol'u jest napisane ze nadmierne spozywanie nabiału moze spowodowac podwyzszenie stezenia wapnia we krwi.Czy przy letrox można przytyć?Dziękuję.

Renata GrzechociĹska

Raczej działaniem niepożądanym Letroxu jest spadek masy ciała niż tycie. Na zaparcia proponuję zmianę diety, jeśli nie ma to zwiększenie aktywności ruchowej, zwiększenie ilości przyjmowanego błonnika. Przyjmowane w nadmiarze środki przeczyszcające mogą po jakimś czasie dawać odwrotny efekt. Jeśli zaproponowane działania nie pomogą proszę udać się do lekarza rodzinnego.