Loxon 2% na porost włosów

Dzień dobry. Chciałbym zapytać o lek Loxon 2%. Czy jeśli zacząłbym stosować lek Loxon 2% na porost włosów i jeśli ten lek okazałby się skuteczny to musiałbym go stosować już zawsze, czy jest to tylko kuracja jednorazowa? Czy jeśli przerwałbym kurację po np. roku to włosy ponownie zaczęłyby wypadać? Jakie są opinie o leku? No i co najważniejsze jaka jest cena leku Loxon, nie chciałbym wydać fortuny, ale słyszałem że działa i może warto byłoby spróbować. Proszę o porady, też chciałbym się dowiedzieć jaki szampon należy stosować przy leku Loxon. Czy wystarczy zwykły szampon czy musi być specjalistyczny? Te wszystkie rzeczy sa dla mnie ważne, bo mam niestety bardzo rzadkie włosy i na wiosnę i jesień wypadają. Może są jakieś zamienniki leku Loxon na rynku? Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc.

Stosując preparat Loxon (minoxydyl) stopień wypadania włosów jest wyhamowany. Jednak po przerwaniu terapii stopień wypadania włosów wraca do stanu sprzed kuracji. W przypadku mężczyzn można stosować minoxydyl w stężeniu 5% ale tu musi zadecydować lekarz, bo jest to lek tylko na receptę.