Stosowanie luteiny a nieregularne cykle

Od kilku miesięcy staram się o dziecko, jednak na ostatniej wizycie lekarz stwierdził u mnie policystyczne jajniki na podstawie USG. Moje cykle są bardzo nieregularne 27-38 dni. Lekarz zalecił mi Luteinę dopochwowo od 16 dnia cyklu - niestety z powodu wyjazdu w plener było to niemożliwe. Dzisiaj mam 18 dzień cyklu - czy jest sens stosować luteninę w tym cyklu?

Aleksander Ropielewski

Lepiej poczekać do przyszłego cyklu. W leczeniu hormonalnym bardzo ważna jest regularność i systematyczność.