Stosowanie Luteiny a starania o dziecko przez 31-letnią kobietę

Czy luteinę dopochwowo jest sens brać wtedy kiedy nie staramy się z mężem o poczęcie. Chcemy starać się za pół roku a lekarz przepisał już teraz z wyjaśnieniem że to by ,, poprawić płodnosc i sprawić że zajde w ciążę." Na włąsną rękę nie będę decydować o braniu lub nie braniu i też nie podważam zdania mojego lekarza , ale chcę opinii innych lekarzy .Trochę nie rozumiem po co mam brać lek i badać HCG skoro świadomie odkladamy poczęcie przez najbliższe pół roku. KM

Aleksander Ropielewski

Warto przyjmować luteinę w sytuacji zaburzeń hormonalnych ponieważ ich korekcja zajmuje kilka miesięcy. Odnośnie badania hCG nie widzę konieczności jego badania.