Stosowanie luteiny i brak okresu

biorę luteinę od 4 miesięcy 16dc 2x2 , 2 dnia po odstawieniu zawsze był okres a teraz nic- 6 dzien. test wyszedł negatywny wiec nie wiem czy może znowu zawirowania hormonalne. 4 m-ce temu tez tak było nie było okresu myślałam że ciąża a to zaburzenia na tle stresowym i luteina miała pomóc:( czy luteina tak miesza?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli taka sytuacja, tj. brak miesiączki, wystąpiła kolejny raz być może rzeczywiście przyczyną są zaburzenia hormonalne. Póki co powinna Pani jednak cierpliwie poczekać na krwawienie - być może pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni. Jeśli nie, proszę ponownie wykonać test ciążowy oraz skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. Bez wątpienia jednak to nie luteina jest przyczyną braku miesiączki.