Stosowanie luteiny na wywołanie okresu przy PCOS

witam, lekarz stwierdził u mnie PCOS i przypisał Luteine na wywołanie okresu, gdyż okresu dłuższy czas nie było. gdy lekarz powiedział mi, że kobiety z PCOS CZASEM !!! zachodzą w ciążę byłam w takim szoku ,że nawet nie zapytałam w którym dniu cyklu zacząć luteinę brać ponownie czy czekać aż okres sam się pojawi a jeśli nie to dopiero zacząć brać znowu .Właśnie po 5 dniach stosowania luteiny w 9 dniu czyli wczoraj dostałam okresu. co mam robić ? wizytę z lekarzem już innym mam dopiero za miesiąc

Lek. Tomasz Budlewski

Tak istnieje możliwość ciąży u kobiet chorych na zespół policyklicznych jajników. Proponuję kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.