Stosowanie luteiny podjęzykowo i starania o ciążę

Czy branie luteiny 50 od 12 - 25 dc zablokuje owulacje? ( mam brać3 tabl. Pod język na noc). Staramy się o ciążę.

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry
Nie wiem z jakiego powodu przyjmuje Pani preparat zwierający progesteron, czyli luteinę. Jeżeli w celu leczenia niepłodności spowodowanej niewystarczającą produkcją progesteronu, to stosowane dawki i okres ich przyjmowania mogą jedynie zwiększyć szansę na zapłodnienie. Również w przypadku cykli bezowulacyjnych oraz niewydolności ciałka żółtego stosowanie progesteronu jest działaniem celowym. Wszystko zależy od powodu z jakiego przyjmuje Pani lek.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski