Stosowanie maści Cortineff na powieki przez kobietę w ciąży

Dzień dobry!Chciałam zapytać czy stosowanie maści cortineff na powieki i maści VITA POST w ciąży może szkodzić.Dostałam te leki od okulisty.Moje powieki są mocno zaczerwienione,obrzęknięte i łuszczą się.Dodam że mam jeszcze krople do oczu stosować Zabac. Czytałam,że maść sterydowa i maść z wit a może szkodzić dziecku.Proszę o odpowiedź ,czy te maści stosowane zewnętrznie i w niewielkiej ilości mogą zaszkodzić.Jestem w 7 tyg ciąży.
KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry,
leki sterydowe mogą się wchłaniać i działać ogólnie, jeśli stan miejscowy nie jest bardzo poważny należy ograniczyć ich stosowanie. Sugeruję odstawienie leków i konsultację z lekarzem prowadzącym.