Stosowanie maści na rozcięty opuszek palca

Mój brat w sobotę rozciął sobie trochę opuszek palca u ręki, dzisiaj pokazywał mi ranę, nie krwawi ale zrobiła się biała, martwię się o niego. Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Mam w domu spray avilin nie wiem, czy mogę go zastosować, czy kupić inną maść?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, rana powinna być przede wszystkim odkażona, a raz dziennie powinien być zakładany czysty - jałowy opatrunek. Jeżeli rana jest obrzęknięta, sączy się z niej wydzielina, to powinien ją zobaczyć chirurg, gdyż konieczne może się okazać leczenie antybiotykiem.
Można zastosować posiadany Avilin.