Stosowanie maści nitroglicerynowej na powstałą szczelinę odbytu

Witam Państwa. Od ok 3 tyg stosuję miejscowo maść nitroglicerynową na powstałą szczelinę odbytu.Wczorajszym wieczorem po zaaplikowaniu maści, oczywiście przemyłem gorącą wodą ręce, jednak chwilę później, podczas pracy przy komputerze przetarłem kilkakrotnie lewe oko palcami, którymi wcześniej nakładałem maść.Pojawiło się wrażenie, jakbym miał coś pod powieką. Przemyłem oko i położyłem się spać.Rano dolegliwość nie zniknęła, zaś na lewe oko widzę wyraźnie gorzej.Czy może mieć to związek z maścią?

Witam,
jak najbardziej może mieć związek z użyciem maści do oka - należy przemywać oko. przepłukiwać worek spojówkowy solą fizjologiczną.
Jeżeli nie ustąpi - zgłosić się do okulisty

Pozdrawiam,
lek. A.Witkowska