Proktis M a szczelina odbytu

Wykryto u mnie szczelinę odbytu. Po stosowaniu maści Proktis M która pomogła na chwilę okazało się, że konieczna jest operacja. Chciałabym się dowiedzieć czy w moim przypadku operacja jest niezbędna, czy dłuższa kuracja lekiem Proktis M nie wystarczy? czy jest ona bardzo niebezpieczna i jakie konsekwencje mogą po niej wystąpić. Czy zamiast operacji mogę wykonać laserowe usunięcie szczeliny? Czy mogę przy mojej dolegliwości stosować maść Ruskorex albo dalej Proktis M? Jest ona do stosowania zewnętrznego a zalecone mam do stos. wewnętrznego, jak stosować te maści? I w końcu czy w przypadku Proktis M skuteczniejsza będzie maść czy może raczej czopki? Opinie na temat leku Proktis M są bardzo zróżnicowane, jednym pomógł ale inni twierdzą, że ten lek kompletnie nic nie daje. Ale ja jednak bardzo nie chciałabym poddawać się operacji. Proszę o pomoc.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, niestety nie znam Pana sytuacji klinicznej i bez możliwości zbadania nie mogę się wypowiedzieć na temat konieczności operacji. Pozdrawiam