Stosowanie maseczki z aspiryny w ostatnich tygodniach ciąży

Czy w ciazy w ostatnich tggkdniach moge robic na twarz maseczke z aspiryny poniewaz kiedys bardzo dobrze dzialala na mona cerę

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Maseczka zawiera kwas acetylosalicylowy, który nie powinien być stosowany w ciąży (kwas acetylosalicylowy może być zażywany w czasie ciąży tylko wtedy, gdy zdaniem lekarza potencjalne korzyści dla matki przewyższają ryzyko dla płodu). Pozdrawiam