Stosowanie Metforminy przy PCOS

Mam pcos. Lekarz ginekolog zalecil mi diete ze wzgledu na otylosc. Niestety waga od kilku miesiecy stosowania diety, ktora zamienia moje zycie w koszmar, stoi praktycznie w miejscu. Rozmawialam z endokrynologiem, ktory zalecil mi porozmawiac z moim ginekologiem aby zapisal ki metformine. I tu pojawia sie problem, bo przeciez nie moge mowic lekarzowi jakie leki ma mi zapisywac... Duzo czytalam o dobrym wplywie metforminy przy leczeniu pcos i chcialabym sprobowac tej terapii. Potrzebuje pomocy.

Witam,
proszę po prostu poinformować lekarza ginekologa o rozmowie z endokrynologiem, który sugeruje włączenie metforminy. Lekarz endokrynolog mając Pani badania również może wypisać metforminę.

pozdrawiam